|  |  | 

Paletyzator Transport

Transport ponadnormatywny

Transport ponadnormatywny
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

transport-ponadnormatywny-6W transporcie drogowym regulacje prawne nie dotyczą ładunku, ale pojazdów ponadnormatywnych, oznacza to pojazdy, które przekraczają maksymalne wymiary lub wagę ogólnie przyjętych. Według „Prawa o ruchu drogowym”, pojazd ponadnormatywny jest pojazdem lub zespołem pojazdów, którego obciążenie na oś, z lub bez ładunku, przekracza dopuszczalnych granic. Polskie przepisy są zgodne z prawem europejskim w tym zakresie, w szczególności z dyrektywą 96/53 mówią, że:
1) maksymalna dopuszczalna długość pojazdu wynosi:
– pojazd silnikowy lub przyczepa -12,00 m,
– pojazdy członowe – 16,50 m,
– pociąg drogowy – 18,75 m.
2) maksymalna dopuszczalna szerokość pojazdu wynosi:
– wszystkie pojazdy – 2,55 m,
– nadbudowa schłodzonych pojazdów – 2,60 m.
3) maksymalna dopuszczalna wysokość pojazdu wynosi – 4,00 m.
4) maksymalna dopuszczalna masa pojazdu wynosi:
– pociągi drogowe lub pojazdy przegubowe – 40 t,
– pojazdy przegubowe załadowane – 44 t.
Wszystkie powyższe regulacje sprawiają, że transport ponadnormatywny wymaga szczególnej dbałości o przestrzeganie przepisów.

Pozostałe wpisy o samochodach i transporcie:

transport-ponadnormatywny

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego

    Wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego

    Własna strona? Czemu nie Czy zastanawialiście się kiedyś nad założeniem własnej strony internetowej, gdzie na przykład pisalibyście, o sobie lub o jakichś innych rzeczach na przykład recenzje książek czy filmów. Taki swego rodzaju blog jest świetną sprawą, nawet nie chodzi o aspekt dochodowy, chociaż sami wiemy, że własny blog może przynosić naprawdę duże pieniądze. Mimo

  • Przeprowadzki, Transport

    Przeprowadzki, Transport

    Transport i przeprowadzki Różne firmy usługowe spełniają dużą rolę w życiu ludzi. Gdy sami nie umiemy zaradzić jakiejś awarii różni fachowcy zaradzą problemowi. Gdy cieknie nam woda z rur wezwiemy hydraulika, gdy ulatnia się gaz, niezbędny będzie serwisant z gazowni, a gdy zmieniamy adres zatrudnimy firmę przeprowadzkową. Takich firm jest w każdym mieście przynajmniej kilkanaście.