|  |  | 

Paletyzator Samochody

Tachodrive

Tachodrive
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

tachodrive-6Każdy samochód ciężarowy i autobus jeżdżący po naszych drogach musi być wyposażony w odpowiednie urządzenie rejestrujące, najlepiej w cyfrowy tachograf, rejestrujący przebiegi, prędkość i inne parametry jazdy pojazdu.
Wszystkie te dane muszą być regularnie odczytywane i archiwizowane. Wykorzystuje się do tego tachodrive, nowoczesny klucz służący właśnie do tego celu.
Tachodrive ma postać typowego pendrive. Z jednej strony ma specjalne łącze, najczęściej 6-pinowe do podłączenia do tachografu, a z drugiej popularne łącze USB, dzięki czemu możemy bezproblemowo podłączyć do komputera. Nie wymaga również osobnego źródła energii czerpie zasilanie z tachografu lub portu USB w komputerze.
Tachodrive pozwala na szybkie odczytywanie dowolnej ilości kart kierowców i danych z tachografów cyfrowych, występuje najczęściej w dwóch wersjach, STD i EX. Ten drugi, rozszerzony model jest szczególnie polecany dla wszelkiego rodzaju warsztatów oraz służb kontroli i daje większą kontrolę nad pobieranymi danymi.

Pozostałe wpisy o samochodach i transporcie:

tachodrive

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

  • Jak możemy kupić sporo taniej opony do swojego auta?

    Jak możemy kupić sporo taniej opony do swojego auta?

    Jeżeli posiadasz samochód, z pewnością bardzo dobrze wiesz, że jeżeli wchodzi w grę jego utrzymanie, to bardzo ciężko jest aktualnie człowiekowi dać z tym wszystkim sobie radę. Co zatem trzeba robić? Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest choćby, aby choćby zdecydować się na zakup opon przez Internet. Dzięki temu, iż opony kupimy w choćby sklepie internetowym,

  • Co robić, jeżeli odszkodowanie jest niskie?

    Co robić, jeżeli odszkodowanie jest niskie?

    Trzeba wiedzieć, że chociaż składki ubezpieczeniowe są wysokie – choć w na przykład Irlandii są wyższe, to fakty są takie, że niestety odszkodowanie za wypadek jest najczęściej za niskie. I chociaż oczywiście ciężko nie rozumieć takich ludzi, którzy pracują w firmach ubezpieczeniowych, to jednakże firmy ubezpieczeniowe także powinny zrozumieć nas! Czyli czymś naprawdę ważnym jest