|  |  |  | 

Mikrotuneling Transport Wycieraczki obiektowe

Sposoby na usunięcie lodu z szyby

Sposoby na usunięcie lodu z szyby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (19)Wiele kierowców boryka się z problemem lodu na szybie. Pojawia się on zazwyczaj po zimnej nocy. Znacznie utrudnia poruszanie się po drodze, wpływa źle na widoczność. Część kierujących przed odjazdem używa skrobaczki aby pozbyć się niechcianego szronu. Jest jednak wiele lepszych metod, ponieważ ta, choć szybka, rysuje oraz uszkadza szyby i odrywa zlodowaciałe kawałki w sposób niedelikatny. Nie należy również polewać szyb gorącą, czy ciepłą wodą. To jest częste rozwiązanie wielu kierowców, jednak tak drastyczne nagrzewanie szyby może spowodować jej pęknięcie. Dobrym rozwiązaniem są odmrażacze w sprayu. Należy ich używać na warstwę lodu, czy szronu zgodnie z zaleceniami umieszczanymi na opakowaniu. Niektóre produkty mają różny sposób aplikacji oraz odległość, z której należy ich używać. Na rynku istnieje także wiele mat, które położone na samochodzie utrudniają powstawanie szronu. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest również jazda z włączonym gorącym nawiewem na szybę. To dobre rozwiązanie, jednak nie należy włączać maksymalnie wysokiej temperatury, a stopniowo ją zwiększać. Jest wiele możliwości poradzenia sobie z tym problemem, istotnym jest, aby nie jechać z szybami pokrytymi lodem znacznie utrudniającym widoczność.

Pozostałe wpisy o samochodach i transporcie:

sposoby-na-usuniecie-lodu-z-szyby

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Przeprowadzki, Transport

    Przeprowadzki, Transport

    Transport i przeprowadzki Różne firmy usługowe spełniają dużą rolę w życiu ludzi. Gdy sami nie umiemy zaradzić jakiejś awarii różni fachowcy zaradzą problemowi. Gdy cieknie nam woda z rur wezwiemy hydraulika, gdy ulatnia się gaz, niezbędny będzie serwisant z gazowni, a gdy zmieniamy adres zatrudnimy firmę przeprowadzkową. Takich firm jest w każdym mieście przynajmniej kilkanaście.

  • Tanie przeprowadzki Tychy

    Tanie przeprowadzki Tychy

    Przeprowadzki, przeprowadzki Przeprowadzka to naprawdę poważna rzecz. Z całą pewnością potwierdzą to wszyscy, którzy przeżyli ją na własnej skórze. Trudno przecież jest zebrać od tak cały swój dobytek i przetransportować w inne miejsce. A jeśli jeszcze ktoś ma rzeczywiście sporo rzeczy, to może to być naprawdę wyzwanie. Nie ma się jednak czym martwić na zapas,