|  |  | 

Auta Obrabiarki CNC

Co nazywamy motoryzacją?

Co nazywamy motoryzacją?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (38)Często słyszymy to słowo. Mówi się powszechnie, że coś jest nową dziedziną motoryzacji, czy przełomem w jej historii. Przyjrzyjmy się temu pojęciu od strony semantycznej i zastanówmy, co ono w istocie oznacza.
Motoryzacja jest, według internetowej encyklopedii, całokształtem spraw, które mają jakikolwiek związek z zastosowaniem pojazdów o silnikach zapalanych iskrą. Od jakiegoś czasu ostatni człon tej definicji przestaje obowiązywać, a to za sprawą wkroczenia na rynek silników spalinowych oraz hybrydowych. Jednym z głównych problemów, jakie ma przed sobą tak zwana motoryzacja jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Gdyby ten istotny aspekt został pominięty, doszłoby niewątpliwie do serii tragicznych w swych skutkach katastrof na naszych jezdniach.
Za ścisły początek motoryzacji uważany jest rok 1764. Wtedy to skonstruowano pierwszy w historii pojazd, który był napędzany dwucylindrowym silnikiem parowym. Co prawda, nie służył do transportu ludzi, jednakże mimo wszystko był to krok milowy dla europejskiej technologii.

Pozostałe wpisy o samochodach i transporcie:

co-nazywamy-motoryzacja

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

  • Kiedy przysługuje samochód zastępczy

    Kiedy przysługuje samochód zastępczy

    Doświadczona jednostka Każda szanująca się firma w dzisiejszych porach, posiada swoją stronę internetową, niezależnie od profilu działalności jaką prowadzi. Stronka internetowa jest dla klienta niesłychanie ważna, dlatego że może on na niej odnaleźć wszystkie intrygujące go kwestie, połączone z profilem firmy. Nic z tej przyczyny dziwnego, że jednostka której sferą jest wynajem auta, również taką

  • Regeneracja pomp wtryskowych

    Regeneracja pomp wtryskowych

    Chcąc posłużyć się z usług znanej i wybitnej firmy, która absorbuje się serwisem wielorakiego typu urządzeń, pożądane byłoby poznać się z propozycją znanego i renomowanego warsztatu, który ma swoją stronę internetową. warsztat ten wyróżnia się niskimi cenami, do tego jego usługi są niesłychanie fachowe i profesjonalne. Oferta jest nadzwyczajnie bogata, ale głównie odróżnia się w