|  |  | 

Auta Obrabiarki CNC

Co nazywamy motoryzacją?

Co nazywamy motoryzacją?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

motoryzacja (38)Często słyszymy to słowo. Mówi się powszechnie, że coś jest nową dziedziną motoryzacji, czy przełomem w jej historii. Przyjrzyjmy się temu pojęciu od strony semantycznej i zastanówmy, co ono w istocie oznacza.
Motoryzacja jest, według internetowej encyklopedii, całokształtem spraw, które mają jakikolwiek związek z zastosowaniem pojazdów o silnikach zapalanych iskrą. Od jakiegoś czasu ostatni człon tej definicji przestaje obowiązywać, a to za sprawą wkroczenia na rynek silników spalinowych oraz hybrydowych. Jednym z głównych problemów, jakie ma przed sobą tak zwana motoryzacja jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Gdyby ten istotny aspekt został pominięty, doszłoby niewątpliwie do serii tragicznych w swych skutkach katastrof na naszych jezdniach.
Za ścisły początek motoryzacji uważany jest rok 1764. Wtedy to skonstruowano pierwszy w historii pojazd, który był napędzany dwucylindrowym silnikiem parowym. Co prawda, nie służył do transportu ludzi, jednakże mimo wszystko był to krok milowy dla europejskiej technologii.

Pozostałe wpisy o samochodach i transporcie:

co-nazywamy-motoryzacja

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Przeprowadzki w Mikołowie

    Przeprowadzki w Mikołowie

    Mieszkanie w Mikołowie Czy warto wprowadzić się do Mikołowa? Myślę, że tak. Mamy tutaj pełno rewelacyjnych miejsc wartych odwiedzin. Piękny duży park ze stawem, przy którym wylegują się kaczki. Dużą, bibliotekę z typu tych, w których można dotknąć i wybrać książkę. Jest możliwe udanie się w niej na różne ciekawe formy spędzania wolnego czasu jak

  • Przeprowadzki Chorzów tanio

    Przeprowadzki Chorzów tanio

    Przeprowadzki Chorzów Przeprowadzka to ważne wydarzenie w życiu człowieka. Jeżeli choć ktoś raz w życiu się przeprowadzał to wie, że nie ma z tym żartów. Najważniejsze w przeprowadzkach jest to, aby przenieść wszystkie przedmioty z jednego miejsca do drugiego, a przy okazji nic nie uszkadzając. Ludziom przeszkadza to, że firmy przeprowadzkowe tak drogo się cenią,